Baterie kuchenne nowoczesne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 74

Nowoczesne Baterie Kuchenne

Kuchnia jest bardzo ważnym miejscem w domu – to tu spotyka się cała rodzina i spożywa posiłki, często przychodzą goście, aby napić się kawy? Nowoczesna kuchnia musi być funkcjonalna, praktyczna, a do tego musi odpowiadać naszemu poczuciu estetyki. Sprzęty, które się w niej znajdują, muszą być wielofunkcyjne, zwłaszcza te, z których korzystamy najczęściej – jednym z nich jest bateria kuchenna. Istnieje kilka rodzajów baterii kuchennych: naścienne, stojące, jedno- i dwuuchwytowe, z wyciąganą wylewką, podokienne? Wybór modeli dostępnych na rynku jest naprawdę spory. Wybrana przez nas bateria powinna spełniać nasze potrzeby, a jednocześnie pasować do wystroju kuchni. Dominującym modelem na rynku są stojące baterie kuchenne. Istnieją również baterie kuchenne podokienne. Te drugie idealnie nadają się do kuchni, w której zlewozmywak znajduje się pod oknem. Taki model łatwo wsuwa się w blat, co pozwala na wygodne uchylenie lub otworzenie ramy okiennej. Z kolei stojące baterie kuchenne mogą mieć wyciąganą wylewkę, co przekłada się na wygodne zmywanie nawet dużych przedmiotów, na przykład garnków. Zwykle wylewka baterii stojących jest skierowana w dół, co minimalizuje ryzyko chlapania podczas codziennego użytkowania. Spora część baterii kuchennych stojących posiada także dwufunkcyjną słuchawkę, co przekłada się na wybór dwóch strumieni wody i większy komfort zmywania.

Baterie kuchenne do nowoczesnej kuchni

Wybierając baterię kuchenną, należy pamiętać, że jest to intensywnie eksploatowany element kuchennego wyposażenia – służy do mycia naczyń, jedzenia, nalewania wody do garnka lub dzbanka filtrującego. Dodatkowo, bateria kuchenna jest poddawana różnym czynnikom, które wpływają na jej zużycie – na przykład jakość wody. Wybierając baterię do kuchni, musimy wziąć pod uwagę jej kształt, wielkość kolor, sposób sterowania, montaż, a także to, czy potrzebna nam jest bateria stojąca, czy podokienna. O funkcjonalności baterii decyduje w dużym stopniu jej wylewka – może być obrotowa, nieruchoma, wyciągana, wysoka, sprężynowa. Warto również zwrócić uwagę na powłokę baterii – może być granitowa, ceramiczna lub chromowa. Granitowa jest odporna na zarysowania, chromowa pięknie wygląda, ponieważ jest wysoko połyskowa, z kolei ceramiczna jest najtrwalsza.

Baterie stojące cechują się prostym montażem i nie sprawiającym trudności podłączeniem do instalacji wodnej. Z tego powodu zyskują coraz większą popularność. Najczęściej instaluje się je na obrzeżu zlewozmywaka, chociaż zdarza się, że znajdują się w specjalnie przygotowanym otworze w blacie, znajdującym się przy zlewie. Baterie naścienne stopniowo tracą na popularności ze względu na to, że wymagają bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej. Aby ten warunek został spełniony, końcówki rur muszą być precyzyjnie rozmieszczone już podczas urządzania kuchni, co wiąże się z podjęciem działań montażowych na etapie przedwykończeniowym.

Wybierz nowoczesne baterie granitan

W ofercie sklepu Granitan znajdą Państwo szeroki wybór baterii kuchennych stojących. Jedną z nich jest bateria Vento z wyciąganą wylewką. Jest ona wykonana z mosiądzu w kolorze różowego złota. Posiada ceramiczną, bardzo trwałą głowicę, wyciąganą wylewkę, która obraca się o 360`oraz dwufunkcyjną słuchawkę. Dodatkowo, jej powłoka jest odporna na wysoką temperaturę i przebarwienia. W komplecie do tej baterii konsument otrzymuje standardowy otwór mocujący 35 mm, zestaw mocujący, uszczelki oraz wężyki do podłączenia baterii. Jest to więc bardzo łatwy w montażu i funkcjonalny model, który dodatkowo pięknie się prezentuje.

Jeżeli zaś w naszej kuchni zlewozmywak znajduje się pod oknem, warto zdecydować się na baterię składaną podokienną Satelita Pyramis. Model ten jest wykonany z mosiądzu, posiada ceramiczną głowicę, a jego powłoka jest odporna na wysoka temperaturę i przebarwienia. Składana, obrotowa wylewka zapewnia swobodne i bezproblemowe otwieranie okna lub szafek umieszczonych w pobliżu zlewu. Fakt, że wylewka jest obrotowa sprawia, że możemy skierować strumień wody w konkretne miejsce.

Innym wartym uwagi modelem jest bateria stojąca marki RIBES. Została ona wyposażona w wylewkę do wody filtrowanej, oddzielny obieg do wody kranowej oraz dwie jednouchwytowe dźwignie – jedną do wody filtrowanej i drugą do wody z wodociągu. Co więcej, wylewka ta jest obrotowa, a cała bateria została wykonana z mosiądzu.