Okapy kuchenne

Okap kuchenny to urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie komfortowe użytkowanie kuchni. Nasz sklep oferuje różne modele okapów kuchennych różniące się kolorystyką, wielkością czy systemem montażu.

W ofercie znajdują się okapy kuchenne wiodącej polskiej manufaktury MAAN, która od ponad 30 lat specjalizuje się w tej dziedzinie. Wszystkie okapy kuchenne łączy najwyższa jakość wykonania, opatentowane wzornictwo i ponadprzeciętna funkcjonalność dostosowana do oczekiwań Klienta.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 62

Okap kuchenny – praca w dwóch trybach

Proponowane przez nas modele mogą pracować w dwóch trybach – jako pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów lub jako okap kuchenny w formie wyciągu, który standardowo podłączony jest do szybu wentylacyjnego.
Okap w formie pochłaniacza zasysa powietrze podczas gotowania, oczyszcza je z zapachów i drobinek tłuszczu, a następnie wypuszcza z powrotem do pomieszczenia. Aby jego praca przebiegała prawidłowo niezbędne jest zastosowanie filtrów węglowych, które należy wymieniać nie rzadziej niż co 6 miesięcy.
Okap kuchenny w formie wyciągu, za sprawą podłączenia do szybu wentylacyjnego, całkowicie usuwa zanieczyszczone powietrze z kuchni. Jest to standardowa forma zastosowania urządzenia, do montażu którego potrzebna jest rura wentylacyjna, aby połączyć okap z kominem.

Rodzaje okapów kuchennych

 
Okapy podszafkowe to klasyczne modele, które montuje się, jak sama nazwa wskazuje, pod szafką. Aby pełniły one swoją funkcję należy umieścić je bezpośrednio nad płytą grzewczą. Dużą zaletą okapów podszafkowych jest ich łatwy montaż, który bez większych komplikacji powinniśmy wykonać sami. Modele podszafkowe to dobry wybór do niewielkich kuchni, gdzie musimy zwracać szczególną uwagę na rozstaw mebli i wielkość pomieszczenia. W naszej ofercie znajdują się okapy w różnych kolorach i rozmiarach – 50 i 60 cm, co znacznie ułatwia dopasowanie idealnego modelu do warunków lokalowych.
Okapy do zabudowy to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i estetykę w kuchniWkład montuje się w szafce kuchennej, dzięki czemu użytkownik widzi jedynie elegancki front z panelem do sterowania. Dodatkowym atutem okapów do zabudowy jest możliwość obudowania ich płytą gipsową – taki zabieg pozwala stworzyć nowoczesny okap wyspowy.  Niewątpliwą zaletą okapów wkładów jest ich zastosowanie, bowiem sprawdzą się świetnie zarówno w niewielkich kuchniach zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach kuchenno-jadalnych.
Okapy kuchenne przyścienne, zwane również okapami kuchennymi kominowymi to jedne z najpopularniejszych modeli na rynku. Wyposażone są w długi komin, w którym znajduje się rura odprowadzająca nieprzyjemne zapachy i tłuste powietrze do szybu wentylacyjnego. Wśród okapów przyściennych wyróżniamy modele o różnych kształtach np. okapy przyścienne tuby, okapy skośne, a także wiele innych form występujących w bogatej gamie kolorystycznej. Okapy przyścienne montuje się bezpośrednio do ściany, dlatego istotny jest wybór modelu, który będzie spójny z pozostałym wyposażeniem i aranżacją kuchenną.
Okapy wyspowe to modele, po które najchętniej sięgają właściciele dużych, otwartych kuchni. Bezpośredni montaż do sufitu nad płytą grzewczą wymaga odpowiedniej przestrzeni i adekwatnego miejsca. Okapy wyspowe, poza standardową funkcją jaką pełnią, to także swoista ozdoba pomieszczenia. W tym wypadku należy wybrać model, który kolorem i kształtem dopełni wystrój naszego wnętrza i będzie spójny z resztą wyposażenia. 
 

Okapy kuchenne w sklepie Granitan.pl

 
Okapy kuchenne dostępne w sklepie Granitan.pl charakteryzuje najwyższa jakość materiałów oraz ponadprzeciętne wykonanie. Modele dostosowane są do możliwości jakie daje kuchnia Klienta – mogą zostać standardowo podłączone do szybu wentylacyjnego lub pracować w trybie pochłaniacza. 
 
Każdy okap kuchenny dostępny w naszej ofercie jest nowy i objęty odpowiednią gwarancją producenta. Zapraszamy do złożenia zamówienia, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z działem obsługi. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania telefonicznie i mailowo, a także pomogą w wyborze odpowiedniego okapu kuchennego do Twojej kuchni.