Saturatory i dodatki do wody

Saturatory do wody to urządzenia, które były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu. Saturator był wtedy wielkim urządzeniem spotykanym na ulicach. Serwowano z niego zwykłą wodę gazowaną bądź wodę z dodatkiem soku owocowego. W dzisiejszych czasach urządzenia te są zdecydowanie mniejsze, poręczniejsze i przede wszystkim dostępne do użytku domowego. Możemy bez problemu umieścić je na blacie kuchennym. Mechanizm działania jest podobny. Nowoczesny saturator to urządzenie, które nasyca wodę dwutlenkiem węgla (CO2), w wyniku czego woda staje się gazowana. W każdym saturatorze SodaStream znajdziemy butle z gazem, dzięki której do wody wtłaczane są bąbelki.


Kup ekspres SODASTREAM w rewelacyjnej cenie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Saturator czy syfon – co wybrać?

Syfony do wody to również urządzenia, które nasycają wodę CO2. Mają one kształt przypominający butelkę bądź dzbanek. Z syfonu nalewamy wodę bezpośrednio do szklanki. Nabija się go specjalnymi nabojami z dwutlenkiem węgla. Minusem syfonu jest jego wydajność. Naboje są niewielkie i trzeba je często wymieniać. Saturatory SodaStream mają kształt podobny do ekspresu do kawy i wyposażone są w duży nabój z gazem, który wystarcza na około 60 litrów wody. Jeśli skończy się w nim gaz, bez problemu uzupełnimy go lub wymienimy na nowy w wielu punktach, na przykład w dużych sieciach sklepów oferujących sprzedaż RTV i AGD. Jeśli martwi nas to, że gaz w naboju skończy się w najmniej spodziewanym momencie – możemy bez problemu dokupić dodatkowy nabój z gazem.

Saturatory w ofercie Granitan – krok w stronę ekologii

Woda gazowana, zwana także wodą sodową, jest napojem, po którym sięga wielu Polaków. Uważa się, że efektywniej gasi ona pragnienie. Wybierając saturator do wody SodaStream oszczędzamy pieniądze oraz przyczyniamy się do zmniejszenia odpadów. Jedna butelka plastikowa PET rozkłada się nawet 1000 lat. Przyjmując, że wypijamy codziennie butelkę wody gazowanej, wyrzucamy do śmieci około 20 kg plastiku rocznie i to licząc dla jednej osoby! To niesamowicie duża liczba, którą możemy w prosty sposób ograniczyć. Wystarczy gazować wodę w saturatorze. Dodatkowo butelki SodaStream są poręczne i estetyczne. Do wyboru mamy różne kształty, kolory i pojemności – każdy znajdzie coś dla siebie!

Woda z bąbelkami – jak działa saturator SodaStream?

Ekspresy do gazowania wody SodaStream mają smukły kształt i użycie słowa „ekspres” do opisania tego urządzenia, nie jest przypadkowe, ponieważ swoim wyglądem przypominają znane nam ekspresy do przygotowywania kawy. W naszej ofercie znajdziemy urządzenia o różnym designie i różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do wystroju kuchni. Saturatory SodaStream są bezprzewodowe – do ich działania nie potrzebujemy prądu, możemy więc ustawić je w dowolnym miejscu. Gazowanie wody w saturatorze jest dziecinnie proste. Napełniamy dołączoną do zestawu butelkę wodą, następnie umieszczamy ją w ekspresie i rozpoczynamy nasycanie wody CO2 za pomocą naciśnięcia przycisku. Zasada jest prosta – im więcej razy naciśniemy przycisk, tym więcej bąbelków wytoczymy do butelki. Jedno naciśnięcie to woda lekko gazowana, dwa – woda średnio gazowana, i w końcu trzy naciśnięcia gazują wodę mocno. Możemy tym sposobem przystosować ilość bąbelków do naszych osobistych preferencji.

Jedno urządzenie – wiele napojów – syropy smakowe SodaStream

Picie czystej wody może się z czasem znudzić. Wielką zaletą systemu SodaStream jest dostępność specjalnie dostosowanych syropów smakowych. Jedno opakowanie syropu pozwala wyprodukować 9 litrów pysznego napoju z bąbelkami. W ofercie znajdziemy orzeźwiające syropy 0 kalorii – idealne dla osób na diecie lub sportowców. Jednak to nie wszystko. Do zakupu dostępne są również znane napoje z koncernu PepsiCo, takie jak Pepsi, Pepsi Zero, Mirinda i 7 Up. Syropy są stworzone specjalnie pod saturator SodaStream i smakują identycznie jak te do kupienia w sklepach. Jest to dokładnie ten sam napój z jedyną różnicą – stworzymy go samemu, w zaciszu domowym, oszczędzając czas i pieniądze, a przy tym produkując mniej plastiku. Możemy eksperymentować z różnymi smakami, dodając do wody ulubione owoce lub inne słodkie syropy.

Saturatory do wody gazowanej – oferta Granitan

Oferujemy trzy modele saturatorów firmy SodaStream. Różnią się one przede wszystkim designem – tak by w łatwy sposób dopasować urządzenie kolorystycznie do wnętrza, np. do koloru zlewozmywaka lub baterii.

SodaStream Terra ma minimalistyczny wygląd oraz smukłą formę. Ten ekspres do wody gazowanej jest niesamowicie wygodny dzięki dużemu przyciskowi do gazowania wody, szczególnie w połączeniu z jego kompaktowymi wymiarami. Butelki tak jak i w innych modelach są dostosowane do mycia w zmywarce.

SodaStream Duo to maszyna do gazowania wody o nowoczesnym designie. Do gazowania wody możemy wykorzystać butelkę plastikową bądź szklaną, która później może posłużyć nam jako karafka. Chromowane elementy sprawiają, że ładnie dopasowuje się do wystroju wielu kuchni.

SodaStream Art wyróżnia się wyjątkowym stylem retro, przywodzącym skojarzenie ze starymi ekspresami do kawy. Wodę gazujemy za pomocą poręcznej dźwigni z boku urządzenia. SodaStream Art jest wyjątkowo eleganckie i niepowtarzalne.

Wszystkie urządzenia gazujące wodę SodaStream są dostępne w kolorze białym lub czarnym.

Saturator do wody gazowanej opinie

Wielu klientów zastanawia się, czy warto zamienić gazowaną wodę butelkowaną na system SodaStream. Naszym zdaniem to wybór przynoszący daleko idące korzyści. Wybierając saturator do wody, dbamy o nasze zdrowie, finanse oraz o środowisko naturalne. Eliminujemy zbędny plastik i nawadniamy nasz organizm. Przetestowaliśmy maszyny do gazowania wody w naszych domach i wszyscy jesteśmy nimi zachwyceni – takie same opinie otrzymujemy od naszych klientów. Gazowanie wody w saturatorze jest po prostu wygodne, pozwala mieć bąbelki zawsze pod ręką dzięki ofercie pięknych i poręcznych butelek wykonanych z wysokiej jakości plastiku, odpornego na zarysowania i pozbawionego BPA. Dodając do wody ulubione owoce, miętę lub sok z cytryny możemy wyczarować pyszną lemoniadę lub inne napoje.