Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe

Najważniejszym pomieszczeniem w większości gospodarstw domowych jest kuchnia. Nie salon czy sypialnia, a właśnie wnętrze kuchenne, w którym przyrządza się wspaniałe potrawy i spędza czas z rodziną na wspólnym ich spożywaniu. Aby jednak proces obróbki potraw i ich przygotowywania był także komfortowy, warto zadbać o dobre wyposażenie. Na tej podstronie oferujemy jednokomorowe zlewy kuchenne wykonane z granitu, bez których żadna kuchnia nie byłaby wygodna i ekskluzywna. Poszczególne warianty różnią się wielkością, konstrukcją oraz kolorystyką – wszystkie łączy jednak ponadprzeciętna jakość, wieloletnia trwałość oraz najwyższa precyzja wykonania wszystkich elementów. Zachęcamy do zakupu!

Wyświetlanie 1–80 z 102 wyników

Zlewozmywak kuchenny jednokomorowy ? granit czy stal?

Zlew kuchenny jednokomorowy to niezbędne wyposażenie każdej kuchni – służy bowiem do mycia naczyń, opłukiwania owoców oraz warzyw i napełniania wodą różnych pojemników, np. garnków czy butelek. Z tego względu to właśnie od niego zależy w głównej mierze komfort domowników podczas wykonywania codziennych czynności. Z tego względu warto, aby każdy zlewozmywak:

 • był odpowiednio dopasowany do sposobu jego użytkowania,
 • miał optymalną pojemność oraz wymiary zewnętrzne,
 • był wykonany z materiału właściwego dla oczekiwań konkretnego użytkownika,
 • charakteryzował się wieloletnią wytrzymałością na zużycie.

Podstawową różnicą pomiędzy dostępnymi wariantami jest materiał. W naszej firmie Granitan.pl stawiamy na granit ? wspaniały materiał, który co roku zyskuje na popularności. Nie oznacza to jednak, że nie zauważamy również zalet stali.

 • Granitowe jednokomorowe zlewozmywaki kuchenne są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Materiał ten przy właściwej pielęgnacji potrafi przetrwać wiele lat bez żadnych uszczerbków, zarysowań i pęknięć na jego powierzchni. Niezbędne jest jednak okazjonalne przeprowadzenie kilku czynności konserwacyjnych, gdyż kamień jako surowiec w pełni naturalny charakteryzuje się pewną chłonnością. Ponadto granit jest twardy i sztywny, dlatego nie rezonuje, nie dudni i nie hałasuje np. podczas upuszczenia masywnych przyborów kuchennych do jego wnętrza.
 • Stalowy jednokomorowy zlewozmywak kuchenny ma nieco inną charakterystykę. Jest znacznie lżejszy, tańszy, a także łatwiejszy w produkcji, dlatego jego zakup z pewnością mniej obciąży domowy budżet. Wadą natomiast jest czasami duża hałaśliwość oraz podatność na zarysowania. Oczywiście podstawowym czynnikiem wpływającym na powstawanie nowych rys, są np. myjki i szczotki druciane. Jednak nawet zwykłą gąbką można zupełnie zniszczyć cenną, stalową powłokę.

Jaki rodzaj zlewozmywaka jednokomorowego wybrać?

Zlew granitowy jednokomorowy, jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażony w jedną komorę. Różnicą pomiędzy dostępnymi wariantami jest jej pojemność.

 • Duże i głębokie zlewozmywaki jednokomorowe są przeznaczone dla najbardziej wymagających osób. Mogą pomieścić wiele naczyń jednocześnie, dlatego sprawdzą się doskonale u wszystkich tych, którzy z jakichś powodów nie chcą bądź nie mogą zastosować w swoim domu zmywarki automatycznej. Duża pojemność sprawia, że w środku można umyć największe talerze obiadowe i garnki.
 • Mniejsze zlewy jednokomorowe są idealnym wyborem dla osób, które montują zlew wyłącznie w celu np. napełnienia zbiornika ekspresu do kawy czy czajnika do gotowania wody. Są małe, zajmują bardzo niewiele miejsca na blacie, a ze względu na niewielkie rozmiary są także niezbyt kosztowne. Idealny wybór do małych kawalerek czy kuchni w biurach.
 • Każdy zlewozmywak kuchenny jednokomorowy może być wyposażony także w ociekacz, czyli płaską dostawkę z jednej strony (z lewej lub z prawej). Element ten może być bardzo długi, nawet wielkości całej dodatkowej komory lub bardzo krótki ? idealny np. do ociekania kilku sztućców lub dwóch szklanek. Ten parametr zdecydowanie warto dopasować do swoich oczekiwań. Warianty z długim ociekaczem z oczywistych względów zajmują sporo miejsca, dlatego dobrze jest je wkomponować tam, gdzie nie będą przeszkadzać. Odwdzięczą się za to możliwością osuszenia kilku sztućców oraz szklanek i kubków.

Zlewozmywaki jednokomorowe ? kolorystyka i design

Zlewozmywak jednokomorowy to niezbędne wyposażenie każdej kuchni, które pełni także funkcję estetyczną. Dla wielu osób to właśnie zlew jest najważniejszym elementem każdego pomieszczenia kuchennego i świadczy to o podejściu właściciela do detali.

Oferujemy zlewy kuchenne jednokomorowe w wielu różnych wariantach, w tym:

 • czarne,
 • szare,
 • białe,
 • beżowe,
 • brązowe.

Wszystkie kolory są zupełnie neutralne, dlatego można je z łatwością dopasować do każdej stylistyki naszej kuchni. Zachęcamy także do pewnych ciekawych eksperymentów.

 • Jasny zlew kuchenny jednokomorowy można zastosować w przypadku ciemnych kuchni jako ciekawy i wyróżniający się element kontrastowy. Doskonale wygląda w szczególności w zestawieniu z ciemnym blatem, np. marmurowym oraz z drewnem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby jasny zlew granitowy jednokomorowy zastosować jako uzupełnienie równie jasnego blatu. W ten sposób można stworzyć nowoczesną, lecz także minimalistyczną i delikatną stylistykę, obok nikt nie przejdzie obojętnie.
 • Ciemny zlewozmywak kuchenny jednokomorowy to nowoczesność w pełnym znaczeniu tego słowa. Czerń wygląda wspaniale zarówno jako element uzupełniający aranżację, jak i jako bardzo nietypowy, wręcz nieco eklektyczny kontrast do jasnej stylistyki każdej kuchni.

To jednak, które zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe okażą się najlepsze, zależy w głównej mierze od prywatnych oczekiwań każdego inwestora. Warto jednak przemyśleć ten wybór ? wymiana zamontowanego urządzenia bywa bardzo kosztowna, a przy tym także czasochłonna.

Zlewy jednokomorowe – dlaczego warto kupić je w sklepie Granitan.pl?

W naszym sklepie Granitan.pl dostępne są wyłącznie wyselekcjonowane artykuły najwyższej klasy, a wśród nich zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe granitowe. Wszystkie propozycje charakteryzują się doskonałą jakością, wieloletnią trwałością i dopracowaną w najmniejszych szczegółach stylistyką. Od wielu lat działamy aktywnie na rynku produktów przeznaczonych do kuchni i łazienek. Zyskaliśmy przez ten czas ogromne doświadczenie, dzięki któremu możemy zaproponować bardzo ciekawe granitowe jednokomorowe zlewozmywaki kuchenne w wielu odsłonach. Zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na każde pytanie.