Komory gospodarcze

Komora gospodarcza to jedno z tych urządzeń, które docenia się dopiero po zakupie. Mają one wiele przeróżnych zastosowań praktycznych ? można je umieścić w pomieszczeniu gospodarczym we własnym domu lub w firmie czy też w ogrodzie, a nawet w gastronomii. W naszym sklepie znajdują się zlewy gospodarcze różniące się kolorystyką, wielkością, konstrukcją, a tym samym także zastosowaniem i ogólną charakterystyką. Wszystkie łączy jednak najwyższa możliwa jakość wykonania oraz ponadprzeciętna wytrzymałość, która w przypadku komór zlewów gospodarczych ma ogromne znaczenie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Komora gospodarcza – zastosowania i ogólne informacje

Zlewozmywaki gospodarcze to elementy wyposażenia, wobec której stawia się szczególnie duże wymagania. Nie dzieje się to bez powodu ? produkty te montuje się w tylko niektórych pomieszczeniach.

 • Zlew gospodarczy w pomieszczeniu gospodarczym odgrywa bardzo istotną funkcję. Można w nim opłukiwać różne narzędzia gospodarstwa domowego, czyścić obuwie, myć przeróżne sprzęty mechaniczne, a także stosować jako miejsce do napełniania pojedynczych zbiorników wodą.
 • Komora gospodarcza może być zastosowana także w firmie, np. w warsztacie lub w gastronomii, jako miejsce do mycia przedmiotów używanych w danej branży czy pożywienia. Istotne jest jednak, aby każdy zlew tego typu miał jeden i bardzo dokładnie określony cel ? niedopuszczalne jest, aby w komorze gospodarczej przeznaczonej do płukania pożywienia myć przedmiotu mechaniczne, brudne np. od smaru.

Zlew gospodarczy różni się od standardowych zlewozmywaków przede wszystkim dość nietypową budową. W jego przypadku najważniejsza jest wygoda i komfort użytkowania oraz możliwość umycia czy opłukania dużych lub niewymiarowych przedmiotów, np. myjek. Z tego względu komora, zlew gospodarczy, jest zazwyczaj znacznie głębsza niż standardowy zlewozmywak i ma kształt kwadratu lub prostokąta.

Zlew gospodarczy – jak wybrać odpowiedni?

Zlewozmywaki gospodarcze różnią się wieloma parametrami technicznymi, dlatego tak ważne jest, aby podczas wyboru zwrócić uwagę na dosłownie wszystkie kwestie ? nawet na takie, które z pozoru wydają się nieważne.

 • Najważniejsza jest wielkość. Zlew gospodarczy powinien pasować do danego pomieszczenia i nie przeszkadzać podczas korzystania z jego przeznaczenia. Dużym błędem jest zakup zbyt dużego modelu, który tak naprawdę więcej przeszkadza, niż pomaga. W takiej sytuacji warto wypośrodkować swoje oczekiwania i zdecydować się na komorę gospodarczą, która będzie wystarczająco pojemna, lecz także stosunkowo niewielka.
 • Liczy się także kształt. Prawie każda komora gospodarcza jest urządzeniem stworzonym wyłącznie w celach praktycznych. Z tego względu są one zazwyczaj kwadratowe lub prostokątne, aby zapewnić jak największą ilość miejsca do mycia lub opłukiwania niektórych przedmiotów.
 • Stylistyka też ma znaczenie. Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawet z pozoru tak mało istotne detale i dodatki, jak właśnie oferowana na tej podstronie komora gospodarcza, mogą mieć decydujący wpływ na wygląd każdego domu. Dobry gospodarz dba dosłownie o każde pomieszczenie ? nawet o to gospodarcze i użytkowe.

Komora – zlew gospodarczy powinien być wysokiej jakości

Każda komora gospodarcza dostępna w naszym sklepie została wykonana z materiałów najwyższej klasy, odpornych na większość uszkodzeń oraz standardowych powodów ich wymiany.

 • Trwałość – zlew gospodarczy lub granitowy to urządzenie, które ma przed sobą utrudnione warunki użytkowania. Ważne jest, aby materiał zastosowany do nich był przede wszystkim w pełni odporny na działanie wszystkich środków chemicznych, w tym na smary, silne preparaty dezynfekcyjne czy myjące. Nasze komory – zlewy gospodarcze – są odporne na wszystkie te warunki użytkowania.
 • Materiały – zlewozmywaki gospodarcze najwyższej klasy powinny być zawsze wykonane z odpowiednich tworzyw. W naszej firmie stawiamy między innymi na polipropylen, który charakteryzuje się wysoką odpornością i zerową wchłanialnością wody.
 • Precyzja wykonania – każdy zlew gospodarczy oraz ten wykonany z tworzyw sztucznych czy granitu, powinien charakteryzować się przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. Z tego względu można je użytkować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Zlewozmywaki gospodarcze – co znajduje się w zestawie?

Prawie każdy zlew gospodarczy dostępny w Granitan.pl jest od razu gotowy do użytku. Na zestaw sprzedażowy składa się bowiem prawie wszystko to, co niezbędne do przeprowadzenia jego prawidłowego montażu w odpowiednim miejscu.

Komplet sprzedażowy zawiera:

 • komorę gospodarczą w wybranej wersji,
 • syfon odpływowy (np. z dodatkową opcją podłączenia pralki czy innych urządzeń),
 • zestaw montażowy, zawierający wszystkie elementy do instalacji,
 • instrukcję i dokumentację techniczną.

Dzięki temu, że w komplecie znajduje się w zasadzie wszystko to, co niezbędne do przeprowadzenia montażu, z instalacją nikt nie powinien mieć żadnego kłopotu. Zawsze warto jednak skorzystać z pomocy fachowców, którzy doskonale znają sposoby montażu tego typu urządzeń i zaproponują dobre rozwiązanie przy danej ilości wolnej przestrzeni.

Zlew gospodarczy – zapraszamy do zakupu w Granitan.pl!

Każdy zlew gospodarczy dostępny w sklepie Granitan.pl charakteryzuje się najwyższą możliwą jakością oraz doskonałą jakością wykonania. Są ponadto również doskonale wycenione, szczególnie biorąc pod uwagę ich ponadprzeciętnie wysoką jakość, a także wieloletnią trwałość.

Każda komora gospodarcza dostępna w naszej ofercie jest w pełni nowa i objęta odpowiednio długim okresem gwarancyjnym. Zapraszamy do złożenia zamówienia już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania telefonicznie i mailowo, rozwiejemy wątpliwości, a także pomożemy w wyborze odpowiedniej komory gospodarczej.