Syfony

Przy remoncie czy urządzaniu kuchni prędzej czy później pojawia się pytanie: Jaki syfon wybrać? Jego podstawową funkcją jest odprowadzanie wody z umywalki, zlewu bądź wanny prosto do ścieków, ale także zatrzymanie nieprzyjemnych zapachów z odpływu. Wybierając syfon, należy wiedzieć, do jakiego sanitariatu będzie on przeznaczony, ponieważ syfony mają różne rodzaje i są stworzone w taki sposób, by efektywnie odprowadzać wodę z danego elementu łazienki lub kuchni. Syfon do zlewu jest zwykle ukryty pod szafką, natomiast syfony umywalkowe często stanowią element dekoracyjny łazienki. W naszej ofercie znajdą Państwo syfony dostosowane zarówno do łazienek, jak i do kuchni. Posiadamy produkty różnego przeznaczenia, wykonane z najlepszej jakości materiałów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 36

Syfon zlewozmywakowy – jedno- czy dwukomorowy?

Wybierając syfon, należy wcześniej kupić zlew. Wtedy będzie łatwiej wybrać odpowiedni syfon do kuchni. W naszej ofercie zlewozmywaków, zarówno tych granitowych, jak i stalowych znajdą Państwo zlewy jednokomorowe, dwukomorowe oraz półtorakomorowe. Zasada jest prosta. Liczba komór w zlewozmywaku determinuje ilość odpływów, do których musimy podłączyć rury. Do zlewozmywaka jednokomorowego wybierzemy jednokomorowy syfon, natomiast do zlewu dwukomorowego i półtorakomorowego – dwukomorowy. Wszystkie nasze syfony do zlewozmywaka posiadają specjalny system antyprzelewowy, czyli specjalną rurkę, która łączy otwór w górze zlewu z odpływem. Ten system sprawia, że zalanie kuchni poprzez pozostawienie włączonej wody jest praktycznie niemożliwe.

Czym różni się syfon automatyczny od syfonu manualnego?

Kolejną informacją, którą spotykamy przy wyborze syfonu do kuchni, jest informacja o tym, czy syfon jest automatyczny, czy manualny. Syfony automatyczne to te, w których zamontowano dodatkowe pokrętło służące do otwierania i zamykania odpływu. W syfonie manualnym korek musimy otwierać i zamykać ręcznie poprzez jego naciśnięcie, a więc jesteśmy zmuszeni do zanurzania rąk w wodzie. Korek automatyczny jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, najczęściej wybieranym przez naszych klientów.

Syfony do zlewozmywaka z możliwością podłączenia pralki lub zmywarki

Wszystkie nasze urządzenia mają możliwość podłączenia zmywarki lub pralki, a niektóre obu tych urządzeń. To duże usprawnienie, ponieważ przy instalacji tych automatów nie musimy się martwić o dodatkowy odpływ. Wszystkie informacje dotyczące szczegółowych specyfikacji znajdziemy w opisach produktów.

Syfon zlewozmywakowy bez problemu możemy dopasować do wybranego zlewu. Rury są mobilne w miejscach łączeń i można je dowolnie przesuwać, tak by przyłączyć je do miejsca, w którym są otwory na odpływ. W naszej ofercie proponujemy wybór syfonów rurowych, które doskonale sprawdzają się w szafkach z wysuwanym śmietnikiem. Jednak jeśli w naszej szafce jest mało miejsca, dobrym rozwiązaniem będą teleskopowe syfony butelkowe marki PREVEX.

Rodzaje syfonów w ofercie Granitan

W ofercie znajdziemy syfony do zlewu zarówno jednokomorowego, jak i dwukomorowego. Wszystkie proponowane przez nas syfony to modele przyścienne, zaprojektowane tak, by zaoszczędzić miejsce pod zlewozmywakiem. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania, np. środków czystości bądź pojemników na śmieci. Wszystkie nasze produkty posiadają deklarację zgodności z normą polską i europejską. Syfon w kuchni dopasowujemy do zlewozmywaka, ale także do wybranej baterii, dlatego w ofercie można znaleźć wersje z ozdobnymi kielichami i przelewami, w kolorze czarnym, złotym lub chrom. Wyżej wymienione elementy wykonane są ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Syfony różnią się również kształtem otworu przelewowego – może być prostokątny lub okrągły – oraz wcześniej wspomniany sposób otwierania i zamykania korka – automatyczny lub manualny. Należy zwrócić uwagę również na szerokość odpływu. W ofercie znajdziemy wymiar 3 i 1/2, który jest najczęściej stosowany oraz dopasowany do wszystkich zlewozmywaków Granitan.

Czym różni się syfon łazienkowy od syfonu kuchennego?

Każdy rodzaj sanitariatu wymaga innego rodzaju syfonu, dlatego przygotowaliśmy produkty dostosowane do wszystkich naszych zlewów, umywalek i wanien. W ofercie znajdziemy np. syfon przyścienny umywalkowy, który pozwoli zaoszczędzić miejsce w szafce pod zlewem w łazience, a także prosty w swojej budowie uniwersalny syfon harmonijkowy. Tego typu produkt, wykonany z PVC dostosowuje się do każdej umywalki, jest giętki i ma pamięć kształtu.

Hitem w aranżacji wnętrz są syfony ozdobne, wykonane z mosiądzu. Dopasowujemy je do baterii, dlatego proponujemy syfony w kolorze złotym, chrome, a także czarnym. Ich wysokość i długość jest regulowana i pasują do każdej umywalki – tych z przelewem oraz bez niego. Do designerskiego syfonu łazienkowego możemy dopasować pasujący kolorystycznie korek klik-klak. Projektując nasze syfony, myśleliśmy o tym, by były uniwersalne i pasowały do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Nasze produkty wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, dlatego są odporne na zarysowania, wysoką temperaturę oraz detergenty.

Granitan – najwyższa jakość wykonania i atrakcyjne ceny

Jesteśmy polskim producentem charakteryzującym się produktami o wysokiej jakości. Specjalizujemy się w zlewozmywakach granitowych, stalowych oraz innych akcesoriach kuchennych. Od 2018 roku dołączyliśmy do naszej oferty produkty do wyposażenia łazienek, między innymi wanny i umywalki. Wszystkie nasze sanitariaty są odporne na szok termiczny, zarysowania, uderzenia oraz plamy i przebarwienia. Reagujemy na bieżące trendy w wystroju wnętrz, dlatego nasze zlewozmywaki granitowe są dostępne w wielu kolorach: cały czarny, czarny nakrapiany, szary, ciemny beż, jasny beż oraz biały. Pozwala to dopasować zlew do innych elementów kuchni, np. szafek i blatów kuchennych.

Hitem są zlewozmywaki i umywalki w kolorze czarnym i złotym. Dla najbardziej wymagających klientów przygotowaliśmy również baterie w wyżej wymienionych kolorach. Wszystko, by nasze kuchnie i łazienki były nie tylko funkcjonalne, ale i piękne.