Bidetowe

W wielu krajach bidet jest obowiązkowym elementem każdej łazienki. Służy on do obmywania się po skorzystaniu z toalety, zwiększa więc znacznie poziom higieny osobistej. Powinien być zamontowany blisko sedesu. Bidety zyskują coraz większą popularność i są spotykane również w wielu polskich domach. Projektując łazienkę, warto pomyśleć o bidecie, jeśli tylko przestrzeń na to pozwala. Ułatwia on niesamowicie życie osobom niepełnosprawnym i starszym, a także kobietom w ciąży, które w szczególny sposób powinny dbać o swoją higienę. Każdy bidet do swojego działania potrzebuje również baterii. W ofercie naszego sklepu znajdziemy różnego rodzaju baterie bidetowe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

Jaka bateria do bidetu?

Wybierając baterię do bidetu, powinniśmy dopasować ją kolorystyką i stylem do pozostałych baterii w pomieszczeniu, tak by wnętrze wyglądało estetycznie. Dlatego też w naszej ofercie przygotowaliśmy baterie bidetowe w popularnych kolorach, jakimi są czerń i złoto.

Baterie bidetowe nie różnią się znacznie od baterii umywalkowych czy wannowych. Mają krótszą wylewkę oraz specjalną ruchomą końcówkę, dzięki której możemy skierować strumień wody pod odpowiednim kątem.

Najczęściej montuje się baterie, które umieszcza się w fabrycznie przygotowanym w bidecie otworze. Tego typu kran jest najczęściej spotykanym i najtańszym. Ten rodzaj baterii zwykle wykonany jest z mosiądzu i posiada jeden kurek służący do regulacji ciśnienia i temperatury wody.

Bateria bidetowa podtynkowa – Bidetka

Ten rodzaj baterii jest zaprojektowany w taki sposób, by mógł zostać zainstalowany na ścianie. To bardzo stylowe rozwiązanie, niosące ze sobą wiele korzyści. Baterie bidetowe podtynkowe składają się z pokrętła do regulacji wody oraz specjalnie zaprojektowanej dyszy. Dużym plusem tego typu rozwiązania jest to, że ten zestaw może służyć nie tylko do korzystania w celach higienicznych, ale także do sprzątania łazienki. Za pomocą dyszy, która zwykle jest na dość długim i elastycznym wężu, bez problemu opłuczemy resztę sanitariatów w pobliżu.

Podtynkowa bateria bidetowa do WC – bidet bez bidetu

Jeśli jesteśmy zainteresowani posiadaniem bidetu, ale nie mamy na niego przestrzeni w łazience, warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, jakim jest podtynkowa bateria bidetowa do WC. Idea jest podobna jak w bidetce, jednakże zamiast umieszczać ją nad bidetem czy obok niego instalujemy ten zestaw obok naszego WC. Dzięki temu możemy z powodzeniem używać toalety w regularny sposób, a później podmyć się za pomocą wyciąganej dyszy.

Baterie bidetowe ścienne ze słuchawką

Godnym zainteresowania rozwiązaniem są podtynkowe baterie bidetowe wyposażone w słuchawkę, przypominającą tę prysznicową. Dają one dużo wygody i możliwości. Zapewniają swobodę ruchu, pożądaną przy wszystkich czynnościach higienicznych.

Baterie bidetowe w kolorze białym

Baterie w kolorze białym, choć nie są oczywistym wyborem, wyglądają doskonale i minimalistycznie. Kolor biały kojarzy nam się z czystością i higieną, a więc doskonale sprawdza się w łazience. Nie bez powodu większość dostępnych na rynku umywalek czy wanien jest w kolorze białym. Zastosowanie białej baterii bidetowej może również optycznie powiększyć pomieszczenie. W naszej ofercie znajdziemy białe baterie z serii Faros.

Bateria do bidetu w kolorze czarnym

Czarne baterie są w tym momencie najpopularniejszymi produktami tego typu. Nie ominęło to również baterii bidetowych. Tego typu baterie doskonale wyglądają w pomieszczeniach w stylu loftowym i nowoczesnym. Czarna bateria daje mocny akcent kolorystyczny i pięknie odznacza się na jasnych płytkach. Baterie tego typu dobrze prezentują się również w połączeniu z drewnianymi elementami.

Baterie w kolorze chrom – klasyka gatunku

Baterie do bidetów w kolorze chrom są ponadczasowe i pasują do każdej łazienki. Można z powodzeniem łączyć je z płytkami i armaturą w różnych kolorach. Ich błyszcząca powierzchnia daje efekt czystości i elegancki. Należy również wspomnieć o tym, że wbrew pozorom chromowane baterie są tymi, które są najprostsze w utrzymaniu w czystości. Bateria do bidetu w kolorze chrom jest produktem, którego wyboru na pewno nie będziemy żałować, ponieważ nigdy nie wyjdzie z mody.

Baterie w kolorze złota – luksus w łazience na wyciągnięcie ręki

Nieoczywistym wyborem będzie bateria do bidetu w kolorze złota. Tego typu baterie coraz szybciej zyskują na popularności i wcale nas to nie dziwi. Są eleganckie i niebagatelne. Doskonale prezentują się we wnętrzach minimalistycznych – jako kolorowy akcent, ale także we wnętrzach klasycznych, retro czy glamour. Będą wyglądały pięknie w połączeniu z czarnymi elementami. Armatura do bidetu w kolorze złota jest nie tylko funkcjonalna, ale również piękna. W naszym sklepie znajdziemy złote krany bidetowe w serii Faros oraz Rodes.

Bateria matowa czy na wysoki połysk – czym kierować się przy wyborze

Ciekawą nowinką w kategorii baterii są baterie matowe. To wybór dla osób, które cenią sobie minimalizm oraz nietuzinkowy wygląd tego typu produktów. Baterie o matowym wykończeniu dodają łazience ciepła i przytulności. Doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem oraz betonem. Matowe baterie pasują również doskonale do wnętrz urządzonych w stylu loftowym. Ich minusem może wydawać się ich problematyczne czyszczenie, jednakże zapewniamy, że wszystkie nasze baterie – również te przeznaczone do bidetów – są odporne na przebarwienia oraz wysokie temperatury.

Baterie w wykończeniu błyszczącym są najczęstszym wyborem. Są łatwe w utrzymaniu czystości – choć zbierają na sobie wiele odcisków palców. W naszej ofercie mamy baterie bidetowe w połysku w wielu kolorach, kształtach i modelach.

Granitan – gwarancja najwyższej jakości

Jesteśmy producentem wyposażenia łazienek i kuchni z długoletnim doświadczeniem, które przełożyliśmy również na asortyment baterii bidetowych.

Wszystkie nasze produkty projektujemy i wykonujemy z najwyższą starannością. Korzystamy z materiałów wysokiej jakości, ponieważ nie chcemy zawodzić naszych klientów.