Zlewozmywaki granitowe dwukomorowe

Dla wielu osób zlew dwukomorowy jest tylko kolejnym dodatkiem do mieszkania lub domu, który nie ma zbyt dużego wpływu na wygodę przyrządzania potraw oraz ich obróbki. Nic bardziej mylnego ? zlewozmywak dwukomorowy w większości przypadków ma decydujący wpływ na komfort mycia sztućców, opłukiwania naczyń czy warzyw oraz owoców. Dlatego też warto zakupić model, który spełni wszelkie oczekiwania domowników w zakresie jego użyteczności, parametrów i funkcjonalności. W naszym sklepie znajdują się wiele zlewów do kuchni dwukomorowych, które stanowią doskonały zakup w swojej kategorii cenowej. Różnią się wielkością, rodzajem konstrukcji, materiałem oraz zastosowaniem. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Czy zlew dwukomorowy to dobry wybór?

Zlew z dwoma komorami to klasyk ? idealny wybór zarówno do niewielkich mieszkań, jak i przestronnych, wielkometrażowych domów, wyposażonych w duże kuchnie i równie obszerne jadalnie. Wiele osób coraz chętniej odsuwa się od modeli jednokomorowych na rzecz dwukomorowych i nie dzieje się to bez powodu.

  • Zlew granitowy dwukomorowy jest wygodny ? dwie komory rozdzielone przegrodą zapewniają najwyższy możliwy poziom komfortu użytkowania. W jednej komorze można myć brudne naczynia po obiedzie, w drugiej zaś owoce lub aromatyczne składniki kolejnych dań. Dzięki wysokiej przegrodzie smaki oraz woda nie wymieszają się ze sobą.
  • Zlewozmywak granitowy dwukomorowy jest wysoce funkcjonalny ? dwie komory rozdzielone przegrodą umożliwiają wykonanie wielu różnych prac jednocześnie przez nie jednego, a kilku domowników. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku domów, w których dania przyrządza razem kilkoro najbliższych osób.
  • Dwukomorowy zlewozmywak granitowy jest inwestycją na przyszłość ? małe i niezbyt pojemne jednokomorowe zlewozmywaki zajmują co prawda niewiele miejsca i to główny powód ich popularności. Niestety wraz z niewielką pojemnością idzie także niski komfort użytkowania. W dwóch dużych komorach można myć nawet największe naczynia i to zachowując względny komfort podczas całego procesu.

Nie bez powodu zlew dwukomorowy staje się coraz częstszym gościem naszych domów, a domownicy rezygnują z małych i niezbyt pojemnych urządzeń na rzecz dużych, rozłożystych i funkcjonalnych.

Zlewozmywak kuchenny dwukomorowy ? stalowy czy granitowy?

Każdy zlewozmywak dwukomorowy może zostać wykonany ze stali lub granitu. Który materiał jest lepszy? To zależy od:

  • sposobu i częstotliwości użytkowania,
  • liczby domowników,
  • częstotliwości,
  • dostępu do automatycznej zmywarki,
  • prywatnych preferencji użytkowników.

Warto wiedzieć, że mimo pewnych podobieństw oba materiały mają mnóstwo różnic, a tym samym także wad i zalet. Wybór odpowiedniego modelu potrafi nawet zaawansowanym projektantom wnętrz zająć wiele dni, gdyż oba tworzywa mają zupełnie różną charakterystykę.

  • Zlew stalowy dwukomorowy ? stal to bardzo popularne tworzywo, które ma wielu zwolenników głównie ze względu na jego powszechność, łatwość obróbki, a tym samym także niską cenę zakupu. Materiał ten cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością ? liczoną nawet w wielu dziesięcioleciach, a także brakiem potrzeby wykonywania żadnych zabiegów konserwacyjnych. Stal nie chłonie brudu i zanieczyszczeń, dlatego na długo pozostaje świeża i atrakcyjną. Wadą jest natomiast łatwość zarysowania powierzchni. Charakterystyczne, chromowane stalowe zlewy są narażone na pojawienie się na ich powierzchni głębokich rys, które są widoczne przede wszystkim pod światło. Wcale nie trzeba wiele, aby je zrobić ? wystarczy jednorazowe przetarcie powierzchni stali drucianą szczotką.
  • Zlew granitowy dwukomorowy ? granit jest materiałem naturalnym, który charakteryzuje się przede wszystkim wysoką twardością, dzięki której nie dudni, nie rezonuje i nie hałasuje podczas użytkowania. Dość głośne dźwięki podczas użytkowania zlewów stalowych są wynikiem dość sprężystej stali, która np. po upuszczeniu ciężkich naczyń, może obudzić cały dom. Granit jest także bardzo wytrzymały ? nie ulega zarysowaniom i stłuczeniom, a także występuje w wielu barwach. Ponadto jest odporny na szok termiczny w zakresie od -18 do +280°C.

Rodzaje zlewozmywaków dwukomorowych

W sklepie Granitan.pl dostępne są przeróżne dwukomorowe zlewozmywaki kuchenne, które stanowią zawsze optymalny i uzasadniony ekonomicznie zakup. Oferujemy między innymi warianty standardowe, proste, które wszędzie pasują, są bardzo proste w aranżacji i zapewniają doskonałą wygodę podczas ich użytkowania. Obrzeża równej szerokości oraz brak wystających elementów umożliwiają ich zastosowanie także w przypadku najmniejszych kuchni. Oferujemy także modele z szerszą górną krawędzią, na której można postawić płyn do mycia naczyń lub kilka poręcznych akcesoriów kuchennych.

Zlew granitowy dwukomorowy ? styl ma znaczenie

Zlewozmywak granitowy dwukomorowy to element wyposażenia, który zupełnie zmienia wygląd każdej kuchni i ma decydujący wpływ na jej aranżację. W przeciwieństwie do stali, granit może mieć wiele barw, dzięki czemu można z łatwością wybrać tą idealną do swojej domowej aranżacji.

Oferujemy np. zlewozmywak czarny dwukomorowy, który doskonale pasuje do nowoczesnych pomieszczeń. Może w nich odgrywać rolę kontrastowego elementu domowego wyposażenia lub odwrotnie – nawiązywać do kolorystyki czarnego blatu czy mebli kuchennych. Czerń jest głęboka i bardzo ekskluzywna. Może być gładka lub pokryta białymi mikroskopijnymi kropeczkami, dzięki czemu staje się nietypowa i niejednolita.

Oferujemy także zlewozmywak granitowy dwukomorowy w kolorze beżu ? niezwykle modnego koloru, który obecnie wypiera czerń czy antracyt w branży wystroju wnętrz. Nie dzieje się to bez powodu. Beż i brąz to kolory neutralne, które zawsze się sprawdzą i zawsze będą wyglądać doskonale ? zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych pomieszczeń domowych.

Niezależnie od wyboru, zapraszamy do zakupu w naszym sklepie zlewozmywaków dwukomorowych. Zapewniamy 30-letnią gwarancję, błyskawiczną dostawę, korzystne ceny oraz doskonałą jakość obsługi klienta. Każdy zlewozmywak można uzupełnić odpowiednim syfonem, baterią oraz dozownikiem płynu do mycia naczyń.