Baterie kuchenne retro

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Retro baterie kuchenne

Baterie kuchenne są jednym z kluczowych elementów każdej kuchni. Są bardzo często eksploatowane – używa się ich do mycia naczyń lub jedzenia, nalewania wody do czajnika? Powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również pasować do stylu, w jakim kuchnia została urządzona. Zatem do kuchni zaaranżowanej w stylu vintage idealnie będą pasować baterie kuchenne w stylu retro. Takie baterie są nie tylko praktyczne, ale także pięknie wyglądają. Dobrze dobrane baterie zapewniają komfortowe zmywanie naczyń lub mycie owoców i warzyw przed jedzeniem, a do tego doskonale komponują się z resztą wnętrza urządzonego w stylu retro.

Sam styl retro jest jednym z najbardziej wyrazistych stylów we wnętrzach – nie sposób go pomylić z jakimkolwiek innym. Staje się on coraz bardziej popularny, co przekłada się na coraz większy wybór tego typu elementów na rynku. Dotyczy to także wyposażenia kuchennego, w tym baterii kuchennych. Łączą one nowoczesność i klasyczny design – technologię XXI wieku i to, co najpiękniejsze w trendach wnętrzarskich z lat 50., 60. i 70. XX wieku. W tym stylu dominuje złoto, chociaż popularne są również biel, beż lub czerń. Złoto jednak jest wyrazem elegancji, przepychu i iście królewskiego blasku. Z pewnością więc przyciągnie uwagę wszystkich odwiedzających gości, a domowników będzie zachwycać każdego dnia!

Baterie kuchenne w stylu retro

Pierwsze baterie kuchenne pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku. Instalowano je wyłącznie w zamożnych domach, pałacach, dworach lub kamienicach. Taka bateria wyróżniała się ozdobnym barokowym kształtem, a jej kurki często wykonywano z białej porcelany. Baterie kuchenne w tamtych czasach były montowane jedynie na ścianie.

I mimo że technologia poszła do przodu, to styl retro nadal jest ceniony i chętnie wybierany przez wiele osób – również w kuchni. Dlatego też producenci wyposażenia kuchennego oferują wiele baterii kuchennych w starodawnym stylu. Takie baterie łączą nurt retro z nowoczesną technologią, a tym samym są połączeniem wygody i estetyki w stylu vintage. Zwykle są wybierane do wnętrz stylizowanych na dworskie, angielskie, pałacowe, wiejskie, loft lub prowansalskie. Często są w kolorze złota, bieli lub czerni, które utożsamiane są z elegancją. Złoto kojarzy się z królewskimi dworami i przepychem, zaś biel oraz czerń – z prostotą i klasyką.

Montaż baterii kuchennych jest bardzo łatwy, a wybór na rynku jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie model dopasowany idealnie do swojej kuchni. Należy jedynie pamiętać, aby, wybierając baterię kuchenną, wziąć pod uwagę sposób sterowania, to, czy bateria jest stojąca, czy naścienna, jaką ma wylewkę? Ważne jest również umiejscowienie zlewozmywaka – w końcu do niego zostanie zamontowana bateria?

Baterie kuchenne do kuchni w tylu retro

Sklep internetowy Granitan oferuje szeroki wybór baterii kuchennych w stylu retro. Jedną z takich baterii jest retro 3 złota bateria kuchenna w kolorze złota. Jest wykonana z mosiądzu i posiada ceramiczną głowicę. Jej wylewka jest obrotowa 360`, a jej zasięg – od środka baterii – wynosi 18 cm. Ponadto, bateria jest pokryta powłoką odporną na zarysowania i wysoką temperaturę. Model ten w zestawie posiada wszystkie potrzebne do montażu części, a sam proces instalowania nie jest trudny. Model ten jest dostępny również w kolorze białym, czarnym, szarym oraz beżowym.

Innym wartym uwagi modele jest Vanvess bateria czarna ze złotym uchwytem marki VENICE. Jest to bateria wykonana z mosiądzu i z ceramiczną głowicą. Posiada ona dwufunkcyjną słuchawkę, umożliwiającą wybór między dwoma rodzajami strumienia wody i obrotową, wyciąganą wylewkę 360`. Powłoka baterii jest odporna na wysoką temperaturę, zaś sama bateria jest bardzo łatwa w montażu. Co więcej, wraz z baterią producent zapewnia wszystkie potrzebne do montażu elementy: zestaw mocujący, uszczelki oraz wężyki do podłączenia baterii.

W asortymencie sklepu Granitan znajduje się również czarna bateria umywalkowa nablatowa Retro VII, która jest modelem stojącym. Posiada ona ceramiczną głowicę, obrotową wylewkę 360` oraz powłokę odporną na przebarwienia i wysokie temperatury. W komplecie producent zapewnia: baterię, komplet mocowań, uszczelki oraz wężyki do podłączenia gratis.