Baterie kuchenne ścienne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Baterie Kuchenne Ścienne

Wyróżniamy baterie kuchenne ścienne oraz stojące. Różnią się one od siebie przede wszystkim metodą montażu. Baterie stojące wymagają wykonania w zlewozmywaku odpowiedniego otworu, z kolei baterie ścienne pozwalają na całkowite ukrycie przyłączy wodociągowych pod tynkiem, dzięki czemu zapewnia estetyczny wygląd całej kuchni oraz ułatwia zagospodarowanie szafek podzlewozmywakowych. Baterie kuchenne ścienne idealnie więc sprawdzą się w niewielkich kuchniach, gdzie każda wolna przestrzeń jest na miarę złota.

Ważne jest, aby dopasować kształt baterii kuchennej do wystroju przestrzeni. Do klasycznych wnętrz, gdzie dużo jest subtelnych dekoracji, idealnie nadadzą się baterie stojące o zaokrąglonych profilach, na przykład w kształcie litery F lub U. Z kolei bardziej kanciaste i, tym samym, bardziej pasujące do nowoczesnych wnętrz, będą modele, których wylewka układa się w literę C, L lub S. Stojąca bateria kuchenna najlepiej prezentuje się w kuchni bez jakichkolwiek elementów powieszonych nad nią. Będzie więc idealnym rozwiązaniem do dużych kuchni.

Na rynku znajdują się modele z jednym lub z dwoma uchwytami. Przy wyborze baterii warto zastanowić się, który model będzie dla nas bardziej komfortowy. Istotne są również odcień i sposób wykończenia danej baterii – dzięki odpowiedniemu dopasowaniu bateria kuchenna będzie dopełniać wnętrze naszej kuchni, a nie wybijać się na pierwszy plan i, w niektórych przypadkach, razić w oczy niedopasowaniem do aranżacji.

Baterie Kuchenne – zobacz produkty granitan

W nowocześnie urządzonej kuchni idealnie sprawdzi się elastyczna bateria kuchenna umywalkowa ścienna w kolorze czarnym od marki Flex. Jednodźwigniowa bateria ma długą, ruchomą i elastyczną wylewkę, która ułatwia codzienne zmywanie. Dzięki napowietrzającej końcówce pozwala ograniczyć zużycie wody aż o 40%. Co ważne, dzięki temu, że bateria ta jest wykonana z mosiądzu i dzięki jej antykorozyjnemu, chromowemu wykończeniu, model ten może posłużyć nam przez lata. Bateria marki Flex posiada obrotową wylewkę 360`. W komplecie konsument otrzymuje zestaw montażowy: baterię, wylewkę, krzywki, rozetki i uszczelki, co zdecydowanie ułatwi zamontowanie baterii. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym, szarym lub beżowym.

Innym wartym uwagi modelem jest klasyczna C bateria kuchenna umywalkowa ścienna, która została wykonana z mosiądzu w  kolorze chromu. Powłoka baterii jest odporna na przebarwienia oraz wysoką temperaturę. Do baterii dołączone są uszczelki i zestaw montażowy, które ułatwią montaż.

W ofercie sklepu Granitan znajduje się także bateria kuchenna ALFA DŁUGA – Chrom, która charakteryzuje się ona wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia, a do tego jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Jej montaż nie jest kłopotliwy, zwłaszcza, że w zestawie do baterii klient otrzymuje mocowanie do zlewu, wężyki montażowe, instrukcję instalacji oraz kartę gwarancyjną. Model ten posiada także wylewkę obrotową 360°.

Baterie kuchenne wysokiej jakości

Wybierając baterię kuchenną, trzeba pamiętać o tym, iż jest to intensywnie eksploatowany element kuchni – służy do mycia naczyń oraz jedzenia, nalewania wody do garnka lub dzbanka filtrującego? Do tego bateria poddawana jest różnego rodzaju czynnikom wpływającym na jej trwałość. Dlatego decydując się na baterię kuchenną, należy wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, ale również wielkość, sposób sterowania, montaż oraz fakt, czy jest ona stojąca, naścienna, podokienna? Niezwykle istotna jest także funkcjonalność baterii – o tym decyduje jej wylewka, która może być obrotowa, nieruchoma, wyciągana, wysoka lub sprężynowa. Ważne jest także tworzywo, z którego bateria została wykonana, oraz powłoka, którą pokryto dany model. Najlepiej, jakby bateria była pokryta ceramiczną powłoką, ponieważ jest ona najtrwalsza. Bateria powinna być także odporna na wysokie temperatury i przebarwienia, jak również nie stwarzać problemu przy montażu.

Bateria kuchenna powinna być dla nas komfortowa w użytkowaniu. Na rynku dostępne są modele z jednym lub dwoma uchwytami. Warto się zastanowić, która z tych opcji będzie dla nas wygodniejsza, a także – czy wolimy baterię z wylewką nieruchomą, czy wyciąganą.

Warto postawić na modele baterii kuchennych oferowanych przez sklep Granitan, ponieważ oprócz tego, że baterie wykonane są z materiałów wysokiej jakości, to e zestawie do nich dołączone są wszystkie niezbędne do montażu elementy!