Baterie łazienkowe

Bateria do wanny, umywalki, bidetu czy prysznica to nieodłączny element wystroju każdej łazienki. Odpowiednio dobrana armatura jest nie tylko funkcjonalna, ale także zdobi pomieszczenie. Wybierając baterię do swojej łazienki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów takich jak rodzaj baterii, jej budowa, kolor, styl oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Asortyment jest ogromny, dlatego już na etapie planowania wyglądu łazienki warto zastanowić się, jaki rodzaj baterii spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jesteśmy ekspertami z wieloletnim doświadczeniem z zakresu wyposażenia kuchni oraz łazienki i z chęcią się z Państwem nim podzielimy.

Wyświetlanie 1–80 z 320 wyników

Rodzaje baterii łazienkowych

W kuchni najczęściej stosuje się baterie montowane do zlewozmywaka, jednak w łazience możliwości są szersze. Możemy zastosować baterie montowane do umywalki, ale to nie jest jedyna opcja. Klasyczne baterie umywalkowe są coraz częściej zastępowane wolnostojącymi bateriami nablatowymi. Stosuje się je w połączeniu z umywalkami stojącymi na blacie, np. w kształcie misy. Coraz częściej spotykamy również baterie podtynkowe, montowane na ścianie, pod lustrem. Baterie różnią się również miejscem ich przeznaczenia. Inne baterie montujemy nad wanną, bidetem czy umywalką. Ciekawą nowością w naszej ofercie są baterie termostatyczne do zamontowania pod prysznicem. Jak działa bateria termostatyczna? Ten rodzaj baterii łazienkowej posiada specjalny układ utrzymywania stałej temperatury wody poprzez mieszanie dwóch strumieni. Ciepłego i zimnego.

Oferta baterii umywalkowych

W naszej ofercie mamy szeroki wybór kranów umywalkowych. Różnią się one stylem, kolorem, przeznaczeniem oraz ceną. W naszym sklepie internetowym znajdziemy między innymi:

  • baterie wysokie i niskie;
  • baterie wodospadowe;
  • baterie kaskadowe;
  • baterie nablatowe i montowane na umywalkę;
  • baterie podtynkowe;
  • baterie w stylu retro;
  • baterie o wykończeniu mat i połysk;
  • baterie w różnych kolorach: białym, czarnym, złotym, chrome i w odcieniu różowego złota.

Bateria do umywalki zdobi łazienkę, powinna być także wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Dobre baterie łazienkowe wykonane są z mosiądzu z miedzią. Przyjmuje się, że im więcej miedzi ma kran, tym wyższa jest jakość materiału, który został użyty do produkcji.

Czym kierować się przy wyborze baterii nad wannę?

Przy wyborze kranu nad wannę należy zadać sobie kilka pytań. Jaki rodzaj montażu będzie najlepiej dopasowany do naszej wanny?

Najpopularniejszym kranem wannowym są baterie montowane do ściany. Długość wylewki w tym przypadku powinna być dostosowana do szerokości rantów wanny.

Równie popularne są baterie natynkowe. W tym przypadku cała konstrukcja baterii jest na wierzchu. Baterie te różnią się też rodzajem i liczbą kurków. Mogą być dwukurkowe, w którym każdy z kurków odpowiada za wodę ciepłą lub zimną, oraz jednokurkowe – w tym rodzaju baterii sterujemy wodą za pomocą specjalnej dźwigni. W Polce zazwyczaj stosujemy baterie z jednym kurkiem.

Baterie wannowe podtynkowe są bardzo estetycznym i minimalistycznym wyborem. Ich konstrukcja znajduje się pod tynkiem, na wierzchu widzimy tylko wylewkę oraz elementy sterujące baterią.

Baterie wolnostojące zazwyczaj stosuje się przy wannach wolnostojących. To oryginalny i designerski wybór. Tego typu baterie prezentują się niezwykle elegancko, potrzebujemy do nich jednak więcej przestrzeni, dlatego najlepiej sprawdzą się nie w łazience, ale w pokoju kąpielowym.

Baterie nawannowe, nazywane także stojącymi, to baterie wbudowane w obudowę wanny.

Należy również zastanowić się nad tym, czy będziemy korzystać z natrysku, czy też nie. Nie wszystkie krany mają wyjście do słuchawki prysznicowej.

W naszej ofercie znajdziemy baterie wannowe dopasowane do pozostałych baterii z naszego katalogu. Dzięki temu możemy zachować ten sam styl w całej łazience.

Bateria prysznicowa – którą wybrać?

Kiedyś wanna była podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Dziś częściej stosuje się prysznice. Prysznic to oszczędność miejsca oraz niesamowita oszczędność wody. Bateria prysznicowa posiada specjalne wyjście na natrysk. Możemy ją kupić w zestawie ze słuchawką prysznicową lub bez słuchawki. Sposób ich montażu jest podobny jak w przypadku baterii wannowych. W ostatnim czasie nasi klienci często wybierają baterie termostatyczne. Kran termostatyczny różni się od zwykłego tym, że w jego budowie znajdziemy mechanizm regulujący temperaturę wody. Zapobiega to sytuacjom, w których woda pod prysznicem nagle zmienia swoją ciepłotę. To rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi, ponieważ kiedy temperatura będzie ustawiona na baterii, zostanie ona zapamiętana i przy kolejnym odkręceniu kranu ciepło wody szybko dostosuje się do wybranej temperatury i nie będzie się ona zmieniała – zwiększała ani zmniejszała. Wiele baterii termostatycznych posiada specjalną blokadę, by dzieci nie mogły samodzielnie zmienić temperatury ani ciśnienia wody.

Jaka bateria do bidetu?

Bidety są urządzeniami coraz częściej spotykanym w naszych łazienkach. Przekonaliśmy się o tym, że posiadanie bidetu to duża wygoda, ale także element wyposażenia toalety, który ułatwia dbanie o higienę i zdrowie. Podstawowym kryterium, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze baterii bidetowej, jest nasz wcześniejszy wybór baterii do umywalki czy wanny. Dobrze, jeśli wybrane produkty są z tej samej serii i komponują się ze sobą. Bateria do bidetu posiada zadarty do góry odpływ oraz regulowaną końcówkę, dzięki której z łatwością możemy regulować kierunek strumienia wody. Niektóre baterie bidetowe posiadają wąż i słuchawkę. Takie baterie nazywane są bidetta i są one jeszcze wygodniejsze w obsłudze.

Granitan – specjalista z zakresu wyposażenia kuchni i łazienek

Nasza firma jest na rynku wyposażenia kuchni od ponad 30 lat. Słuchając sugestii naszych klientów, z powodzeniem wprowadziliśmy do oferty również elementy wyposażenia łazienek. W naszej ofercie znajdziecie produkty najwyższej jakości. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.