Akcesoria hydrauliczne

Akcesoria hydrauliczne są niewidocznymi elementami wyposażenia łazienki, o których często na początku nie myślimy, ale są niezbędne do odpowiedniego działania sanitariatów. W ofercie mamy dostępne różne elementy hydrauliczne, które będą potrzebne na etapie montażu armatury i sanitariatów w łazience oraz zlewozmywaka w kuchni. Chcemy zapewnić naszym klientom kompleksowe usługi, dlatego staramy się, by robiąc zakupy w naszym sklepie, byli Państwo w stanie kupić wszystko w jednym miejscu. Jesteśmy Polskim producentem, specjalizującym się w zlewozmywakach granitowych oraz stalowych. Wyróżniamy się najlepszą jakością materiałów oraz sprawną obsługą klienta.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Akcesoria hydrauliczne do wody – oferta

W naszym sklepie internetowych znajdą Państwo różne akcesoria hydrauliczne potrzebne przy remoncie kuchni i łazienki m.in.:

  • Przełączniki deszczownica – natrysk
  • różnego rodzaju zawory
  • syfony
  • złącza WC
  • innego rodzaju przyłącza

Wszystko w najlepszych cenach. Jeśli nie są Państwo pewni, jaki rodzaj akcesorium hydraulicznego potrzebują, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Przedstawimy, jakie elementy będą potrzebne do zamontowania wybranego przez siebie sanitariatu lub urządzenia.

Przełącznik funkcji deszczownicy węża natrysku – Granitan

Przełącznik jest tam potrzebny, jeśli chcemy mieć pod prysznicem deszczownice oraz natrysk. Pozwala nam on przełączyć się bez problemu pomiędzy źródłami wody. Wykonany jest z mosiądzu w kolorze chrom. Głowicę wykonano z ceramiki.

Zawory – ich funkcje i przeznaczenie

Zawory hydrauliczne są głównym elementem każdego systemu hydraulicznego. Odpowiadają one za przepływ wody. Dopuszczają lub hamują wodę w danym układzie. W zależności od rodzaju zaworu pełnią trochę inne funkcje.

Zawory do zmywarki i pralki, mają za zadanie doprowadzenie wody do urządzenia, oraz kontrolowanie, aby nie pobierało cieczy poza czasem pracy. Jeżeli chodzi o zawory tego typu, można do niego podłączyć jedno lub dwa sprzęty AGD na raz. Istnieją również specjalne zawory z filtrami, które jak sama nazwa wskazuje, filtrują wodę przed wprowadzeniem jej do urządzenia. To dobre rozwiązanie, przedłużające żywotność pralki czy zmywarki, oraz sprawia, że lepiej działają.

Zawór czerpany jest zaworem, który montujemy na zewnątrz budynku, dlatego musi być odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Kurek czerpany pobiera wodę bezpośrednio z instalacji wodnej i wyprowadza ją na zewnątrz budynku. Montowany jest zwykle na elewacji lub w pomieszczeniach gospodarczych. Można do niego podłączyć wąż ogrodowy.

Zawory kątowe, są zaworami, które są potrzebne w każdym budynku, do którego doprowadzona jest woda. To właśnie one łączą instalację wodociągową z umywalką, wanną, etc. dlatego ważne jest, by wybrać zawór kątowy dobrej jakości. W razie potrzeby np. w przypadku wyjazdu na wakacje, bez problemu możemy odciąć dopływ wody przez przekręcenie pokrętła. Zabezpieczymy się tym sposobem przez niechcianym zalaniem domu.

Zawory z przedłużką wyróżniają się tym, że łatwo podłączyć do nich umywalkę lub zlew oraz jeszcze jedno urządzenie, np. pralkę czy zmywarkę. Taki zawór montujemy pod baterię, dzięki czemu nie musimy przerabiać całej instalacji wodnej.

Zawory ceramiczne charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie oraz środki chemiczne. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by zminimalizować ilość części mogących źle reagować na powyższe czynniki. Takimi narażonymi częściami zaworu są np. gumowe uszczelki, które eliminujemy przy produkcji zaworów ceramicznych.

Syfon do umywalki i syfon do pralki – czym się różnią?

Jeśli z naszej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach – prawdopodobnie brak jej syfonu pralkowego. Choć producenci pralek utrzymują, że nie jest to niezbędny element, rekomendujemy zamontowanie go już na początku – by potem nie mieć nieprzyjemnych niespodzianek. Pralka ma sprawiać, że nasze ubrania będą pięknie pachniały – nie odwrotnie. Zadaniem syfonu do pralki czy zmywarki jest odprowadzanie wody oraz zapobieganie nieprzyjemnym zapachom, które mogą wydobywać się z kanalizacji. Syfony do pralki różnią się od tych umywalkowych budową. Pralkowe są mniejsze i bardziej dyskretne, ale zasada działania jest ta sama. Syfon do pralki powinien być dobrej jakości, z materiału odpornego na działanie proszków i płynów do prania. W naszej ofercie znajdą Państwo również syfon pralkowy podtynkowy, który montowany jest w ścianę. Zajmuje mniej miejsca i dzięki niemu możemy dosunąć pralkę do ściany.

Hydraulika akcesoria – syfony brodzikowe

Syfony brodzikowe mają za zadanie odprowadzenie wody po kąpieli do kanalizacji. Są bezpośrednio połączone z kanalizacją, dlatego zostały zbudowane w taki sposób, by jak najbardziej ograniczyć nieprzyjemne zapachy, które mogą się z niej wydobywać. Dobry syfon do brodzika jest nisko zbudowany – tak by dobrze zmieścił się pod powierzchnią brodzika. Syfony brodzikowe sprzedawane są w zestawie z korkiem, zwykłym lub bardzo wygodnym korkiem klik-klak. Syfon do brodzika zabezpiecza również mieszkanie przed zalaniem.

Złącza i przyłącza – do czego służą

W naszej ofercie znajdą Państwo złącza WC, które służą do połączenia toalety z kanalizacją – jest to niezbędne akcesorium hydrauliczne, o którym należy pomyśleć, kupując nową muszlę WC. Bez niego nasza toaleta nie będzie prawidłowo odprowadzała nieczystości. Złącza WC mają standardowy rozmiar, dzięki czemu nie musimy martwić się dopasowywaniem go. Przyłącze do pisuaru, nazywane czasami również syfonem do pisuaru pełni te samą funkcję. Na rynku można spotkać przyłącza podobne do syfonów umywalkowych – ich minusem jest duży rozmiar i nieestetyczny wygląd. Do pisuaru najlepiej sprawdzi się przyłącze pionowe. Jest ono zdecydowanie bardziej dyskretne.

Hydraulika w kuchni – co powinniśmy kupić

Podstawowym akcesorium hydraulicznym potrzebnym w każdej kuchni jest syfon do zlewozmywaka. Bez niego nie możemy podłączyć zlewu do ścieków, a więc zlewozmywak nie pełni jednej ze swoich podstawowych funkcji. Na rynku znajdziemy syfony do zlewów, które mają specjalne przyłącze do zmywarki. Dzięki czemu do jednego syfonu możemy podłączyć jedno i drugie urządzenie. Jeśli planujemy umieszczenie naszej zmywarki w miejscu oddalonym od zlewu lub będziemy ją montować w późniejszym czasie-warto zaopatrzyć się w specjalny syfon do zmywarki.