Filtry do okapów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

FILTRY DO OKAPÓW

Większość okapów kuchennych dostępnych na rynku wyposażona jest w filtr metalowy, zazwyczaj aluminiowy. Jest to standardowe rozwiązanie w przypadku okapów działających w trybie wyciągu. Zanieczyszczone powietrze i cząsteczki tłuszczu zasysane są do wnętrza okapu, a następnie przemieszczają się rurą wentylacyjną do komina i są wydalane poza budynek.
Jeśli nie mamy możliwości podłączenia okapu bezpośrednio do wentylacji, świetnym rozwiązaniem będą filtry węglowe. Wyposażone są małe cząsteczki węgla aktywnego, które podczas gotowania redukują nieprzyjemne zapachy i opary. Dzięki temu okap może pracować w formie wygodnego pochłaniacza. Filtry węglowe różnią się wielkością i kształtem, ponieważ są dedykowane konkretnym modelom okapów kuchennych. Częstotliwość ich wymiany zależy od użytkowania, natomiast producent zaleca, aby nie było to rzadziej niż raz na 6 miesięcy.
W sklepie Granitan.pl posiadamy różne modele filtrów węglowych, dzięki którym użytkownik może zdecydować czy jego okap będzie pracował w formie wyciągu czy pochłaniacza kuchennego.