Ekspresy do gazowania wody

Woda jest podstawowym napojem spożywanym przez nas każdego dnia. Jednakże nie każdy lubi pić czystą wodę. Około 80% Polaków przyznaje, że w ciągu dnia spożywa zbyt małą ilość wody. Dobrym sposobem zwiększającym spożycie wody jest zamiana wody czystej na wodę gazowaną, zwaną inaczej wodą sodową.

Wiele osób, chcąc żyć ekologicznie, rezygnuje z picia wody gazowanej, zamieniając wodę butelkowaną na wodę z kranu bądź filtrowaną przez specjalne filtry. Dla wszystkich fanów wody z bąbelkami mamy dobrą wiadomość – znaleźliśmy na to rozwiązanie, a są nimi saturatory do wody.

Saturatory, choć kojarzą nam się z PRL-em to bardzo nowoczesne urządzenia, nasycające wodę dwutlenkiem węgla tak, by powstały w niej bąbelki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Jak działa saturator?

Na początku należy przedstawić, z czego składa się saturator. Nowoczesne saturatory to niewielkie urządzenia przypominające wyglądem ekspresy do kawy – stąd też nazywa się je ekspresami do gazowania wody. Oprócz ekspresu w skład zestawu wchodzi nabój z gazem CO2 oraz specjalna butelka na wodę. To wszystko! W ofercie naszego sklepu znajdziemy saturatory do wody gazowanej, które są bezprzewodowe, możemy więc umieścić je dosłownie w każdym miejscu w kuchni – bez przejmowania się dostępem do prądu. Wodę gazujemy, naciskając specjalny przycisk bądź przekręcając dźwignię. W ten sposób z naboju wtłaczamy gaz wprost do butelki. Zasada jest prosta – im więcej naciśnięć, tym więcej bąbelków.

Rodzaje saturatorów do wody gazowanej

W naszej ofercie znajdą Państwo saturatory do wody gazowanej wiodącej na rynku polskim firmy SodaStream. SodaStream to ekspresy do gazowania wody najwyższej jakości. W ofercie naszego sklepu można znaleźć odpowiedni dla siebie zestaw do gazowania wody. Różnią się one designem urządzenia, ale także jego kolorem oraz liczbą akcesoriów.

  • SodaStream Terra – to najbardziej minimalistyczny z naszych saturatorów. Jego prosty design sprawia, że wpasuje się on w estetykę każdej kuchni. Jest dostępny w kolorze białym bądź czarnym.
  • SodaStream Duo – wyróżnia go nowoczesny design i chromowane wykończenie. W skład zestawu do gazowania wody wchodzi ekspres do nasycania wody CO2, cylinder z gazem oraz aż dwie butelki – plastikowa 1-litrowa oraz szklana, która może być używana także jako karafka.
  • Saturator Soda Stream Art – jego wyjątkowy retro design pasuje do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym oraz nowoczesnym. Dostępny jest w kolorze czarnym bądź białym, dzięki czemu możemy kolorystycznie dopasować go do wystroju kuchni.

Ekspres do gazowania wody – czy warto?

Saturatory do wody to urządzenia gazujące wodę, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Są polecane w szczególności dla wszystkich fanów bąbelków. Za pomocą saturatora SodaStream w krótkim czasie i domowym zaciszu, korzystając z gotowych syropów smakowych, możemy wyczarować wiele pysznych napojów. Jeden cylinder z gazem wystarcza do nagazowania około 60 litrów wody. Dzięki temu przez rok jedna osoba produkuje nawet 20 kg mniej plastiku pochodzącego z plastikowych butelek jednorazowych. Używając ekspresu do gazowania wody, dbamy o nasze zdrowie i środowisko naturalne!