Baterie kuchenne stojące

Wyświetlanie 1–80 z 81 wyników

Stojące baterie kuchenne

Dominującym modelem na rynku są stojące baterie kuchenne. Istnieją także baterie podokienne, które świetnie nadają się do kuchni, w której zlew znajduje się pod oknem, jak również baterie kuchenne naścienne, które można spotkać w starym budownictwie. Baterię kuchenną podokienną łatwo wsunąć pod blat, co umożliwia wygodne uchylenie lub otworzenie ramy okiennej. Natomiast stojące baterie kuchenne zazwyczaj mają wyciąganą wylewkę, co pozwala na komfortowe mycie naczyń, w tym dużych garnków. Zwykle wylewka baterii stojących jest skierowana w dół, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko chlapania podczas codziennego użytkowania. Wiele baterii kuchennych tego typu posiada także dwufunkcyjną słuchawkę – przekłada się to na wybór dwóch strumieni wody i większy komfort zmywania. Baterie kuchenne stojące montuje się w otworze blatowym lub otworze zlewozmywaka. Woda jest podpięta do baterii pod zmywakiem za pomocą złączy elastycznych.

Montaż baterii kuchennej stojącej jest bardzo łatwy, a wymiana jednego modelu na drugi nie przysparza problemów. Z kolei montaż kuchennej baterii naściennej należy rozważyć już na etapie budowy lub remontu. Problematyczna może być również wymiana baterii stojącej na naścienną. Dlatego wygodniejszym rozwiązaniem będą baterie kuchenne stojące, które dają większą swobodę, a do tego ich wybór jest szerszy niż w przypadku baterii naściennych.

Baterie kuchenne stojące – szeroki wybór

Przeglądając dostępne na rynku baterie kuchenne stojące, łatwo zauważyć, że pod pewnymi względami się od siebie różnią. Aby wybrać odpowiedni dla siebie model, warto znać te różnice. Wspólnym mianownikiem baterii kuchennych stojących jest sposób montażu – wszystkie baterie tego typu instaluje się bezpośrednio na zlewozmywaku. Zatem zamontowanie takiego modelu baterii nie jest problematyczne. Najbardziej klasycznymi modelami są baterie z prostymi wylewkami, nachylające się nad zlewem pod kątem 45°. Inne modele posiadają wylewkę w kształcie litery U, a jeszcze inne – literę F. Wybierając baterię kuchenną, trzeba wziąć pod uwagę jej wysokość i dopasować wybrany przez nas model do głębokości zlewu. W przeciwnym wypadku mycie naczyń może być mocno utrudnione, a w przypadku wysokich garnków – wręcz niemożliwe.

Baterie kuchenne stojące, mające ruchomą i elastyczną wylewkę to doskonałe rozwiązania dla zlewów dwukomorowych. Zapewniają one komfortowe mycie wielu naczyń naraz, w tym dużych garnków bądź patelni. Zakres ruchu wylewki można wtedy swobodnie regulować w poziomie, przesuwając ją z jednej komory do drugiej.

Warto rozważyć wybór baterii kuchennej z wyciąganą wylewką – charakteryzuje się ona ponadprzeciętną funkcjonalnością. Tego typu bateria posiada słuchawka, która wypuszcza deszczowy strumień. Oznacza to, że umożliwia wygodne opłukanie dużych naczyń oraz szybkie i sprawne napełnienie wodą miski lub czajnika.

Wybierz baterie kuchenne Granitan

Firma Granitan oferuje szeroki wybór baterii kuchennych stojących. Jedną z nich jest bateria składana podokienna Satelita Pyramis. Świetnie sprawdzi się w przypadku kuchni, gdzie zlewozmywak znajduje się pod oknem. Jednym ruchem ręki można wsunąć ją w blat, dzięki czemu można wygodnie uchylić lub otworzyć ramę kuchenną. Model ten posiada obrotową wylewkę, która pozwala skierować strumień wody w konkretne miejsce. Co ważne, model ten jest wykonany z mosiądzu i pokryty powłoką odporną na przebarwienia i wysoką temperaturę. Głowica jest ceramiczna, dzięki czemu jest niezwykle trwała.

Innym wartym uwagi modelem jest bateria kuchenna Nook Rose Gold. Jest wykonana z mosiądzu z atestem PZH. Posiada obrotową wylewkę 360°. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia. Montaż takiej baterii nie jest skomplikowany, a wszystkie niezbędne elementy – sama bateria, wężyki montażowe, uszczelki i instrukcja instalacji – są dołączone do zestawu.

Bardzo elegancką i funkcjonalną baterią jest również bateria kuchenna stojąca aglo ? Złota beta. Kolorystycznie wpasowuje się w każde wnętrze i pasuje do każdego zlewozmywaka. Łatwo ją utrzymać w czystości. Model ten posiada głowicę ceramiczną, co dodatkowo zwiększa trwałość baterii, a także obrotową wylewkę 360`. Tak jak inne baterie kuchenne stojące dostępne w ofercie sklepu Granitan, bateria aglo – Złota beta jest odporna na uszkodzenia i przebarwienia, a jej montaż nie jest zbyt skomplikowany.